tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

COVID nas nie zatrzyma – Onkodietetyka w Poznaniu cały czas działa wspierając Pacjentów onkologicznych

Obecnie mamy dość specyficzny czas z uwagi na panującą epidemię COVID-19. W jaki sposób można skorzystać bezpiecznie z naszego wsparcia?

Polecam wygodną i bezpieczną formę, jaką jest wizyta online, dotyczy ona wsparcia ze strony onkodietetyka oraz onkopsychologa. Nadal zagwarantowana jest pełna ścieżka, czyli zaczynamy od spotkania z naszym Opiekunem, który pomoże dobrać dalszą ścieżkę wsparcia. – mówi Violetta Zybała, Kierownik Filii w Poznaniu.

A co na to Opiekun Pacjenta?

– Podczas moich pierwszych spotkań z pacjentami rozmawiam z osobami zagubionymi, potrzebującymi pomocy, wskazówek i rad. Ścieżki wsparcia, które proponuję, powodują, że osoby chore widzą, że nie są pozostawione same sobie. Największą radość sprawiają mi relacje pacjentów po wizytach u naszych specjalistów, kiedy mówią, że ich samopoczucie się poprawiło: trudne myśli nie są już tak uciążliwe, a zalecenia od dietetyka sprawiły, że mają więcej energii. Wtedy serce się raduje. – mówi Agata Wasiak, Opiekun Pacjenta.

Podopieczni Onkodietetyki, którzy skorzystali z kompleksowego wsparcia w poznańskiej filii tj. ze wsparcia onkodietetyka i psychologa onkologicznego przekonali się, że jest to bardzo kluczowe, będąc w procesie leczenia tradycyjnego.  Doskonałym przykładem jest nasza pacjentka, Pani Agnieszka, u której prowadzona jest stała kontrola wyników laboratoryjnych z jednoczesnym wsparciem onkodietetycznym. Z pełnym zaangażowaniem trwa proces wsparcia psychologa wraz z zastosowaniem technik wspierających. Oczywiście wymaga to sporo pracy ze strony p. Agnieszki. Ale jaki jest tego efekt! Po ostatnim pobycie w szpitalu onkologicznym, w którym wykonano szereg badań kontrolnych, Pani Agnieszka otrzymała bardzo pozytywne informacje na temat obecnego stanu procesu chorobowego.

Podczas rozmowy telefonicznej, która miała miejsce krótko po wypisie ze szpitala, usłyszałam ogromna radość w głosie Pani Agnieszki. – relacjonuje Violetta.

Onkodietetyka w Poznaniu jest coraz bardziej widoczna. Na budynku kamienicy, w której mieści się Centrum Onkodietetyki, zawisł baner z nazwą i kierunkiem, w którym należy się udać, chcąc odwiedzić naszą filię na Jeżycach.

– Wzdłuż ulicy Kościelnej są miejsca parkingowe, bardzo blisko wejścia do kamienicy, w której się mieścimy. Nieopodal jest  także parking strzeżony, przy stacji benzynowej Orlen. Można również do nas dotrzeć komunikacją miejską – mówi Violetta – Należymy do nieformalnej grupy jeżyckiej na FB, na której informujemy np. o naszych ciekawych inicjatywach. Ostatnio zaprosiłam do skorzystania z onkoBOXÓW,  czyli specjalnego pakietu dla osób z chorobą nowotworową, w którym zawarty jest voucher na bezpłatną indywidualną wizytę dietetyczno-psychologiczną z medyczną analizą składu ciała. Z tej propozycji mogą skorzystać osoby bez względu na to, na jakim są etapie leczenia np. dopiero co postawiona diagnoza, czas po chemioterapii, czy w trakcie rekonwalescencji. Na każdym etapie choroby można lepiej żyć, dlatego warto dać sobie na to szanse.

W ramach onkoBOXU wizyta dietetyczno-psychologiczna trwa 60 minut: 30 minut wizyta u onkodietetyka – medyczna analiza składu ciała z interpretacją, diagnoza nawyków żywieniowych oraz wyznaczenie zmian i 30 minut wizyta u psychologa onkologicznego – wsparcie psychologiczne, podczas którego można opowiedzieć o swoich trudnościach, a także zrozumieć mechanizm powstawania nieodpowiednich nawyków. Aby otrzymać bezpłatnie zaproszenie, należy skorzystać ze sklepu na stronie www.oncoria.com i wpisać kod: ONKODIETETYKA. Następnie wysyłamy pacjentom zaproszenie na bezpłatną wizytę na wskazany przez pacjenta adres. Pomimo tego, że onkoBOX przeznaczony jest tylko dla osób z chorobą nowotworową, możemy go podarować osobie bliskiej, znajomym, rodzinie itd.

– Jako specjalista ds. żywienia w chorobach onkologicznych w swojej pracy największą satysfakcję mam z możliwości realnej pomocy osobom, które korzystają z naszych usług. Już po pierwszym spotkaniu i wprowadzeniu terapii żywieniowej widzę większą motywację do walki u naszych pacjentów, którzy zmagają się z chorobą nowotworową. Kiedy przychodzą do mnie na spotkanie kontrolne w badaniach biochemicznych, możemy naocznie sprawdzić poprawę tych parametrów, które zależne są od żywienia. Właśnie to wzbudza we mnie największą satysfakcję… rzeczywista pomoc osobom, które potrzebują tego wsparcia – mówi Magdalena Ulikowska, dietetyk onkologiczny.

A co sprawia największą satysfakcję Kasi, która jest psychologiem onkologicznym? Moja satysfakcja z pracy wynika przede wszystkim z tego, że pomagam osobom naprawdę tego potrzebującym. Kiedy podczas spotkań z klientami tłumaczę różne mechanizmy ludzkiego funkcjonowania, widzę czasem, jak zaczynają rozumieć swoje postępowanie i przestają się czuć wyobcowani w tym, co czują. Zaczynają zdawać sobie sprawę, że ich zachowania i emocje są zupełnie normalne, a na ich twarzach maluje się ulga. To są piękne momenty, które dodają wiatru w skrzydła – podkreśla Katarzyna Frąckowiak, psycholog onkologiczny.

Wracając do tematu obecnej sytuacji związanej z COVIDEM, Violetta podkreśla, że oczywiście nadal można także korzystać z wizyt bezpośrednich w Onkodietetyce przy ul. Kościelnej 30. – Stoimy na straży, dbając szczególnie o pełne zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie powierzchnie są dbale myte i dezynfekowane, cały personel ma mierzoną codziennie temperaturę, pracujemy w przyłbicach i rękawiczkach jednorazowych. Każdy pacjent przed przyjęciem ma prowadzoną ankietę Covid. Wizyty umawiane są z pełnym odstępem pomiędzy pacjentami, tak żeby nie powodować zbędnych kontaktów.

Zapraszamy do kontaktu z nami!