tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

dr n. med. Joanna Sikora

Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Jestem naukowcem. Swoją karierę naukową rozpoczęłam w 2014 roku, w 2016 obroniłam rozprawę doktorską. Obecnie kieruje zespołem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Lekarskim CM UMK, gdzie aktywnie pracuję naukowo, czego dowodem jest współautorstwo ponad 20 publikacji naukowych o wysokim, łącznym współczynniku oddziaływania Impact Factor (IF= 70). Dodatkowo jestem współwykonawcą 20 projektów badawczych w zakresie nauk podstawowych i klinicznych. Aktywnie wspieram organizacje licznych konferencji naukowych oraz uczestniczę w pozyskiwaniu grantów badawczych i organizacyjnych. Pełnię funkcję promotora i recenzenta prac dyplomowych.

Pracując w szpitalu z pacjentami przewlekle chorymi, nauczyłam się spokoju i cierpliwości. Wielokrotnie przekonałam się, że oczekiwania pacjentów wiążą się przede wszystkim z jednym – poświęceniem swojego czasu. Poznałam wiele ciekawych ludzi i wysłuchałam ich historii, a co najważniejsze doświadczyłam czyjegoś szczerego uśmiechu. Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Prywatnie, wiele lat temu doświadczyłam choroby nowotworowej u mojej Babci. Jedną walkę wygrała, na drugą nie starczyło jej sił i motywacji, a lęk przed ubogą i niesatysfakcjonującą jakością życia w trakcie terapii onkologicznej, był momentem, w którym zakończyła swoją walkę.

Jestem tu, bo chcę wykorzystać moje kompetencje zawodowe i wiedzę, w inicjatywie wspomagania i wspierania terapii pacjentów onkologicznych, poprzez budowanie świadomości i wspólnego poszukiwania motywów wspierających pacjenta, dostarczanie wiarygodnych informacji i narzędzi do wspomagania pacjentów onkologicznych poprawiając jakość i komfort ich życia.

Jeśli miałabym krótko opisać siebie w kilku słowach powiedziałabym, że nie jestem wytworem okoliczności, tylko konsekwencją swoich decyzji. Życie to sztuka wyboru. A statystycznie najczęściej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy.