Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.
Jestem naukowcem. Swoją karierę naukową rozpoczęłam w 2014 roku, w 2016 obroniłam rozprawę doktorską. Obecnie kieruje zespołem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Lekarskim CM UMK, gdzie aktywnie pracuję naukowo, czego dowodem jest współautorstwo ponad 20 publikacji naukowych o wysokim, łącznym współczynniku oddziaływania Impact Factor (IF= 70). Dodatkowo jestem współwykonawcą 20 projektów badawczych w zakresie nauk podstawowych i klinicznych. Aktywnie wspieram organizacje licznych konferencji naukowych oraz uczestniczę w pozyskiwaniu grantów badawczych i organizacyjnych. Pełnię funkcję promotora i recenzenta prac dyplomowych.
Pracując w szpitalu z pacjentami przewlekle chorymi, nauczyłam się spokoju i cierpliwości. Wielokrotnie przekonałam się, że oczekiwania pacjentów wiążą się przede wszystkim z jednym – poświęceniem swojego czasu. Poznałam wiele ciekawych ludzi i wysłuchałam ich historii, a co najważniejsze doświadczyłam czyjegoś szczerego uśmiechu. Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.
Prywatnie, wiele lat temu doświadczyłam choroby nowotworowej u mojej Babci. Jedną walkę wygrała, na drugą nie starczyło jej sił i motywacji, a lęk przed ubogą i niesatysfakcjonującą jakością życia w trakcie terapii onkologicznej, był momentem, w którym zakończyła swoją walkę.
Jestem tu, bo chcę wykorzystać moje kompetencje zawodowe i wiedzę, w inicjatywie wspomagania i wspierania terapii pacjentów onkologicznych, poprzez budowanie świadomości i wspólnego poszukiwania motywów wspierających pacjenta, dostarczanie wiarygodnych informacji i narzędzi do wspomagania pacjentów onkologicznych poprawiając jakość i komfort ich życia.
Jeśli miałabym krótko opisać siebie w kilku słowach powiedziałabym, że nie jestem wytworem okoliczności, tylko konsekwencją swoich decyzji. Życie to sztuka wyboru. A statystycznie najczęściej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy.
Praca dietetyka z pasji jest piękna, a widok uśmiechu na twarzy pacjenta jest dla mnie największym uznaniem.
Jestem doktorem nauk o zdrowiu bardzo mocno związanym z zagadnieniami dietetycznymi powiązanymi z gastroenterologią i onkologią. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując kilka lat na oddziałach klinicznych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w indywidualnej praktyce z pacjentami. Zarówno praca zawodowa, jak i naukowa nauczyły mnie wiele pokory w podejściu do nauki oraz żywienia człowieka.
Nie lubię stać w miejscu, każdego dnia staram się rozwijać i uczyć czegoś nowego, pozwala mi to na bieżąco podążać za dynamicznym światem nauki, w którym pozostało przecież jeszcze tyle do odkrycia. Na swojej drodze zawodowej miałam również do czynienia z pedagogiką dzieci i dorosłych. Zdanie, które jest dla mnie szczególnie ważne to: Powiedz, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a zrozumiem. Ostatnie ze zdań w idealny sposób opisuje to, w jakim systemie wsparcia żywieniowego chciałabym pracować z moimi podopiecznymi w Onkodietetyce.
Prywatnie uwielbiam gotować, poznawać i smakować szczególnie podczas dalekich podróży, jednak kiedy potrzebuję spokoju, zaszywam się i przesadzam roślinki.
Poznajmy się! 🙂
Kierownik Centrali zapewni Ci:
Dietetyk onkologiczny zapewni Ci:
Poznaj korzyści indywidualnie wyznaczonej diety:
Opiekun Pacjenta zapewni Ci:
Psycholog onkologiczny zapewni Ci: