tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

ZESPÓŁ EKSPERTÓW

 

Zespół Centrum Onkodietetyki Bydgoszcz

dr n. med. Joanna Sikora
Wiceprezes Zarządu

Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Jestem naukowcem. Swoją karierę naukową rozpoczęłam w 2014 roku, w 2016 obroniłam rozprawę doktorską. Obecnie kieruje zespołem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Lekarskim CM UMK, gdzie aktywnie pracuję naukowo, czego dowodem jest współautorstwo ponad 20 publikacji naukowych o wysokim, łącznym współczynniku oddziaływania Impact Factor (IF= 70). Dodatkowo jestem współwykonawcą 20 projektów badawczych w zakresie nauk podstawowych i klinicznych. Aktywnie wspieram organizacje licznych konferencji naukowych oraz uczestniczę w pozyskiwaniu grantów badawczych i organizacyjnych. Pełnię funkcję promotora i recenzenta prac dyplomowych.

Pracując w szpitalu z pacjentami przewlekle chorymi, nauczyłam się spokoju i cierpliwości. Wielokrotnie przekonałam się, że oczekiwania pacjentów wiążą się przede wszystkim z jednym – poświęceniem swojego czasu. Poznałam wiele ciekawych ludzi i wysłuchałam ich historii, a co najważniejsze doświadczyłam czyjegoś szczerego uśmiechu. Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Prywatnie, wiele lat temu doświadczyłam choroby nowotworowej u mojej Babci. Jedną walkę wygrała, na drugą nie starczyło jej sił i motywacji, a lęk przed ubogą i niesatysfakcjonującą jakością życia w trakcie terapii onkologicznej, był momentem, w którym zakończyła swoją walkę.

Jestem tu, bo chcę wykorzystać moje kompetencje zawodowe i wiedzę, w inicjatywie wspomagania i wspierania terapii pacjentów onkologicznych, poprzez budowanie świadomości i wspólnego poszukiwania motywów wspierających pacjenta, dostarczanie wiarygodnych informacji i narzędzi do wspomagania pacjentów onkologicznych poprawiając jakość i komfort ich życia.

Jeśli miałabym krótko opisać siebie w kilku słowach powiedziałabym, że nie jestem wytworem okoliczności, tylko konsekwencją swoich decyzji. Życie to sztuka wyboru. A statystycznie najczęściej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy.

dr n. o zdr. Monika Ameryk
Dietetyk onkologiczny

Praca dietetyka z pasji jest piękna, a widok uśmiechu na twarzy pacjenta jest dla mnie największym uznaniem.

Jestem doktorem nauk o zdrowiu bardzo mocno związanym z zagadnieniami dietetycznymi powiązanymi z gastroenterologią i onkologią. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując kilka lat na oddziałach klinicznych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w indywidualnej praktyce z pacjentami. Zarówno praca zawodowa, jak i naukowa nauczyły mnie wiele pokory w podejściu do nauki oraz żywienia człowieka.

Nie lubię stać w miejscu, każdego dnia staram się rozwijać i uczyć czegoś nowego, pozwala mi to na bieżąco podążać za dynamicznym światem nauki, w którym pozostało przecież jeszcze tyle do odkrycia. Na swojej drodze zawodowej miałam również do czynienia z pedagogiką dzieci i dorosłych. Zdanie, które jest dla mnie szczególnie ważne to: Powiedz, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a zrozumiem. Ostatnie ze zdań w idealny sposób opisuje to, w jakim systemie wsparcia żywieniowego chciałabym pracować z moimi podopiecznymi w Onkodietetyce.

Prywatnie uwielbiam gotować, poznawać i smakować szczególnie podczas dalekich podróży, jednak kiedy potrzebuję spokoju, zaszywam się i przesadzam roślinki.

Poznajmy się! 🙂

Joanna
Kierownik Centrali

Kierownik Centrali zapewni Ci:

Monika
Dietetyk onkologiczny

Dietetyk onkologiczny zapewni Ci:

Poznaj korzyści indywidualnie wyznaczonej diety:

Magdalena
Opiekun Pacjenta

Opiekun Pacjenta zapewni Ci:

Gracjana
Psycholog onkologiczny

Psycholog onkologiczny zapewni Ci: