fbpx
tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl Facebook

ZESPÓŁ EKSPERTÓW

 

Zespół Centrum Onkodietetyki Bydgoszcz

 

Zespół Centrum Onkodietetyki Poznań

dr n. med. Joanna Sikora
Wiceprezes Zarządu

Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Jestem naukowcem. Swoją karierę naukową rozpoczęłam w 2014 roku, w 2016 obroniłam rozprawę doktorską. Obecnie kieruje zespołem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Lekarskim CM UMK, gdzie aktywnie pracuję naukowo, czego dowodem jest współautorstwo ponad 20 publikacji naukowych o wysokim, łącznym współczynniku oddziaływania Impact Factor (IF= 70). Dodatkowo jestem współwykonawcą 20 projektów badawczych w zakresie nauk podstawowych i klinicznych. Aktywnie wspieram organizacje licznych konferencji naukowych oraz uczestniczę w pozyskiwaniu grantów badawczych i organizacyjnych. Pełnię funkcję promotora i recenzenta prac dyplomowych.

Pracując w szpitalu z pacjentami przewlekle chorymi, nauczyłam się spokoju i cierpliwości. Wielokrotnie przekonałam się, że oczekiwania pacjentów wiążą się przede wszystkim z jednym – poświęceniem swojego czasu. Poznałam wiele ciekawych ludzi i wysłuchałam ich historii, a co najważniejsze doświadczyłam czyjegoś szczerego uśmiechu. Doskonale wiem, jak bardzo pacjent potrzebuje wsparcia, motywacji i siły, aby skutecznie walczyć o zdrowie.

Prywatnie, wiele lat temu doświadczyłam choroby nowotworowej u mojej Babci. Jedną walkę wygrała, na drugą nie starczyło jej sił i motywacji, a lęk przed ubogą i niesatysfakcjonującą jakością życia w trakcie terapii onkologicznej, był momentem, w którym zakończyła swoją walkę.

Jestem tu, bo chcę wykorzystać moje kompetencje zawodowe i wiedzę, w inicjatywie wspomagania i wspierania terapii pacjentów onkologicznych, poprzez budowanie świadomości i wspólnego poszukiwania motywów wspierających pacjenta, dostarczanie wiarygodnych informacji i narzędzi do wspomagania pacjentów onkologicznych poprawiając jakość i komfort ich życia.

Jeśli miałabym krótko opisać siebie w kilku słowach powiedziałabym, że nie jestem wytworem okoliczności, tylko konsekwencją swoich decyzji. Życie to sztuka wyboru. A statystycznie najczęściej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy.

dr n. o zdr. Monika Ameryk
Dietetyk onkologiczny

Praca dietetyka z pasji jest piękna, a widok uśmiechu na twarzy pacjenta jest dla mnie największym uznaniem.

Jestem doktorem nauk o zdrowiu bardzo mocno związanym z zagadnieniami dietetycznymi powiązanymi z gastroenterologią i onkologią. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując kilka lat na oddziałach klinicznych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w indywidualnej praktyce z pacjentami. Zarówno praca zawodowa, jak i naukowa nauczyły mnie wiele pokory w podejściu do nauki oraz żywienia człowieka.

Nie lubię stać w miejscu, każdego dnia staram się rozwijać i uczyć czegoś nowego, pozwala mi to na bieżąco podążać za dynamicznym światem nauki, w którym pozostało przecież jeszcze tyle do odkrycia. Na swojej drodze zawodowej miałam również do czynienia z pedagogiką dzieci i dorosłych. Zdanie, które jest dla mnie szczególnie ważne to: Powiedz, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a zrozumiem. Ostatnie ze zdań w idealny sposób opisuje to, w jakim systemie wsparcia żywieniowego chciałabym pracować z moimi podopiecznymi w Onkodietetyce.

Prywatnie uwielbiam gotować, poznawać i smakować szczególnie podczas dalekich podróży, jednak kiedy potrzebuję spokoju, zaszywam się i przesadzam roślinki.

Poznajmy się! 🙂

mgr Dawid Koliński
Psycholog onkologiczny

Pragnę pokazać ludziom, że zmiana jest możliwa – a szczęśliwe i harmonijne życie, zgodne z wartościami, to tylko kwestia wyboru.

W pracy bardzo ważna jest dla mnie spójność oraz korzystanie z najlepszych, potwierdzonych naukowo narzędzi. Proponowane techniki używam także w codziennym życiu. Pomagam ludziom rozwiązywać problemy, a także uczę, jak samodzielnie radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Ukończyłem Psychologię Kliniczną oraz Trening Terapii Akceptacji i Zaangażowania na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Poznaniu. W trakcie studiów jako wiceprzewodniczący Koła Naukowego Psychologii Zdrowia, nauczyłem się efektywnie wykorzystywać wiedzę akademicką w praktyce.

Gdy zdiagnozowano u mnie raka, przez prawie 3 lata doświadczałem lęku, stresu oraz cierpienia. Jednocześnie ucząc się, jak skutecznie korzystać z narzędzi psychologicznych, radzić sobie z chorobami ciała oraz problemami umysłu, starałem się odzyskać siły. Dzięki trudnościom, z którymi się borykałem, otrzymałem wielką szansę na poznanie perspektywy osób chorych. Wiem, jak to jest, czuć się zagubionym, bezradnym, pełnym lęku, niepewności. Znam doskonale uczucie, gdy choroba obdziera z indywidualności, wolności i niezależności. Codziennie konfrontowałem się z niedoskonałością ciała i umysłu, a także słabością i bezdusznością systemu opieki zdrowotnej. Czas choroby objął zarówno leczenie medyczne, jak i pracę nad sobą. Wszystkie sytuacje, które przeżyłem, nauczyły mnie w pełni korzystać z narzędzi psychologicznych w warunkach ekstremalnych. A przede wszystkim umocniły we mnie osobę pełną empatii i akceptacji.

Podczas studiów poznałem Terapię Akceptacji i Zaangażowania, która w spójny sposób pozwoliła mi na pełną integrację wcześniejszych doświadczeń. Na tym etapie swojego życia zrozumiałem, że chce wykorzystywać efektywne narzędzia zmiany psychologicznej, aby pomagać osobom zmagającym się ze stresem, depresją, lękiem, uzależnieniem i innymi problemami psychicznymi

W pracy koncentruję się na uczeniu konkretnych technik i narzędzi, które służą do skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami oraz budowania wewnętrznej siły. Pragnę pokazać ludziom, że zmiana jest możliwa – a szczęśliwe i harmonijne życie, zgodne z wartościami, to tylko kwestia wyboru.

Joanna
Kierownik Centrali

Kierownik Centrali zapewni Ci:

Monika
Dietetyk onkologiczny

Dietetyk onkologiczny zapewni Ci:

Poznaj korzyści indywidualnie wyznaczonej diety:

Dawid
Psycholog onkologiczny

Psycholog onkologiczny zapewni Ci:

Magdalena
Koordynator ds. Obsługi Klienta

Koordynator zapewni Ci:

Natalia
Opiekun Pacjenta

Opiekun Pacjenta zapewni Ci:

Violetta
Kierownik Filii

Kierownik Filii zapewni Ci:

Magda
Dietetyk onkologiczny

Dietetyk onkologiczny zapewni Ci:

Poznaj korzyści indywidualnie wyznaczonej diety:

Katarzyna
Psycholog onkologiczny

Psycholog onkologiczny zapewni Ci:

Agata
Opiekun Pacjenta

Opiekun Pacjenta zapewni Ci: