tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Poradnia dietetyczna

O poradni dietetycznej w Bydgoszczy

Opieka żywieniowa dla pacjentów onkologicznych, diabetologicznych w tym cukrzycy ciążowej, gastrologicznych.

Wspieramy na każdym etapie choroby

Nasi Specjaliści zwiększają skuteczność konwencjonalnego leczenia onkologicznego, zapewniając kompleksowe wsparcie z zastosowaniem nowoczesnych metod o potwierdzonej naukowo skuteczności.

Wspieramy osoby chore na każdym etapie choroby – od momentu diagnozy, przez leczenie przeciwnowotworowe, aż do budowania nowej jakości życia po zakończonych terapiach. Wyjątkowość naszego podejścia polega na zrozumieniu, że każdy doświadcza nowotworu na swój własny sposób, dlatego ważne jest przede wszystkim dostrzeżenie człowieka i jego wartości, a nie wyłącznie choroby.

Pierwsza wizyta obejmuje spotkanie z Opiekunem, który przeprowadza wywiad dietetyczno-psychologiczny, aby całościowo ocenić stan zdrowia, ponieważ tylko kompleksowa troska o ciało i umysł pozwoli na realną pomoc osobie chorej.

Oferujemy konsultacje z dietetykiem onkologicznym, analizę składu ciała z użyciem analizatora medycznego oraz układanie indywidualnego jadłospisu.

Wsparcie dietetyka onkologicznego

Najważniejsze w chorobie nowotworowej jest zabezpieczenie organizmu przed niedożywieniem i kacheksją oraz zapewnienie zbilansowanych posiłków dających energię do dbania o zdrowie.

Jak pomaga dietetyk onkologiczny?

 • przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotny oraz obszerny wywiad dietetyczny,
 • analizuje i interpretuje wskaźniki biochemiczne,
 • dokonuje szczegółowej oceny stanu odżywienia za pomocą profesjonalnego analizatora medycznego SECA mBCA515 oraz wybranych parametrów diagnostycznych,
 • uwzględnia w diecie zalecenia od lekarza onkologa,
 • wdraża działania korygujące lub podtrzymujące,
 • wyznacza jadłospis dostosowany do zaleceń lekarza onkologa oraz indywidualnych preferencji pacjenta,
 • szczegółowo edukuje chorego oraz jego bliskich.

Jeśli się nie odchudzasz, a mimo to Twoja waga spada; jeśli przesypiasz całe noce, a nadal nie masz energii, a chciałbyś mieć wpływ na skuteczność leczenia, umów się na pierwszą wizytę w naszym Centrum.

Wsparcie psychologa onkologicznego

Wysoki poziom stresu działa niekorzystnie na zdrowie i wpływa negatywnie na skuteczność leczenia. Diagnoza nowotworu powoduje również lęk, smutek, bezradność, co dodatkowo utrudnia radzenie sobie z nową codziennością.

Jakie efekty przynosi praca z psychologiem onkologicznym?

 • obniżenie poziomu stresu – widoczne w codziennym życiu, jak w wynikach badań biochemicznych,
 • łatwość we wprowadzeniu zdrowych nawyków,
 • oswojenie lęku i uwolnienie od trudnych myśli i bolesnych emocji,
 • lepsze zrozumienie siebie – swoich potrzeb, emocji i wartości,
 • uwolnienie się od stygmatyzacji i roli osoby chorej,
 • polepszenie jakości życia po zakończonym leczeniu i powrocie do zdrowia,
 • zdobycie konkretnych umiejętności, dzięki sprawdzonym naukowo narzędziom, metodą i techniką,
 • uzyskanie cennych umiejętności i narzędzi psychologicznych, które wykorzystasz do mądrego radzenia sobie z chorobą oraz do budowania spełnionego życia po chorobie.

Pokonaj swoje obawy i lęki, odzyskaj wpływ na życie i buduj wspierające relacje z bliskimi.

Marcelina Bartuzi

Magister Dietetyk Kliniczny

Jest absolwentką Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyk kliniczny.

Obecnie pracuje jako wykładowca akademicki na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w dietach

CZYTAJ DALEJ O MNIE

 

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Nasza poradnia dietetyczna w Bydgoszczy

Onkodietetyka Bydgoszcz

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy opiekuna pacjenta, który jest z Tobą na każdym etapie leczenia.

Najczęściej wyszukiwane słowa :poradnia dietetyczna, poradnia dietetyczna nfz, poradnia dietetyczna poznań, poradnia dietetyczna konin, poradnia dietetyczna dla dzieci, 
poradnia dietetyczna kalisz, poradnia dietetyczna kaloria, poradnia dietetyczna bydgoszcz, dietetyk bydgoszcz, dietetyka, dietetyk onkologiczny, dietetyk onkologiczny bydgoszcz, dietetyk, dietetyka, dietetyk powszechny, dietetyk pro, dietetyk kliniczny, dietetyka nie na żarty, dietetyk poznań, dietetyk kalisz, dietetyk konin, dietetyk piła, dietetyk chodzież, dietetyk online, dietetyk onkologiczny online

W czasie walki z nowotworem oraz rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym organizm wymaga szczególnej troski dietetycznej. Jednym z problemów w tym okresie stanowi niedożywienie. Występujące ono u praktycznie połowy osób dotkniętych nowotworem. Organizm jest wyczerpany, a prawidłowe odżywianie często warunkuje powodzenie terapii. U chorych wyniszczenie jest bezpośrednią przyczyną zgonu w terminalnym okresie choroby.

Występowanie oraz stopień niedożywienia zależy od rodzaju nowotworu, stopnia jego zaawansowania i wieku chorego. Zwykle występuje ono w przypadku chorób dotykających układ pokarmowy, płuca, gruczoł krokowy. Najbardziej narażone są osoby starsze i dzieci.

Leczenie nowotworów często wymaga radykalnych i inwazyjnych metod jak operacja, chemioterapia czy radioterapia. Poza niszczącym wpływem na komórki nowotworowe, możliwe jest także negatywne oddziaływanie na inne tkanki. Dzięki naszym specjalistom w dziedzinie dietetyki onkologicznej pacjent uczy się jak dostarczać swojemu organizmowi odpowiednia ilość kalorii i mikroskładników. Samo zapotrzebowanie energetyczne osoby dotkniętej nowotworem złośliwym może zwiększyć się nawet o 20%. Trzeba jasno zaznaczyć, że nie istnieją badania potwierdzające tezę, jakoby głodówka potrafiła powstrzymać rozwój choroby.

Konsultacje onkologiczne w naszej poradni dietetycznej przeznaczone są dla osób:

 • U których rozpoznano nowotwór i chcą zacząć zdrowiej się odżywiać jeszcze przed rozpoczęciem leczenia,
 • U których zastosowane leczenie powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego – biegunki, zaparcia, nudności, suchość w jamie ustnej, problemy z przełykaniem, brak apetytu,
 • U osób po zakończonym procesie leczenia, aby jak najszybciej wrócić do formy oraz minimalizować ryzyko nawrotu choroby,
 • U osób, które przez swoją nadwagę i otyłość są bardziej narażone na występowanie nowotworów i chciałyby im zapobiegać.
 • Dietetyk w onkologii zajmuje bardzo istotne miejsce – pomaga zapobiegać tym problemom przez odpowiednie żywienie, proponuje skuteczne metody walki z nimi, kiedy się pojawią. Dzięki tym zabiegom organizm ma siłę stawić czoło chorobie i zwiększają się szanse powrotu do zdrowia. Dobrze odżywiony organizm to szybsza rekonwalescencja.