tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Poradnia gastrologiczna

O poradni gastrologicznej w Bydgoszczy

W Poradni Gastroenterologicznej prowadzimy pacjentów w trakcie diagnostyki oraz leczenia zaburzeń układu pokarmowego, szczególnie ze zmianami które kwalifikuje się jako stany przednowotworowe.

Zespół lekarzy gastroenterologów konsultuje i proponuje odpowiednie leczenie w przypadku problemów gastroenterologicznych również u pacjentów w trakcie chemioterapii.

Lekarze przyjmujący w poradni gastrologicznej

Marcelina Bartuzi

Magister Dietetyk Gastrologiczny

Jest absolwentką Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyk kliniczny.

Obecnie pracuje jako wykładowca akademicki na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w dietach

CZYTAJ DALEJ O MNIE

 

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Nasza poradnia onkologiczna w Bydgoszczy

Onkodietetyka Bydgoszcz

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy opiekuna pacjenta, który jest z Tobą na każdym etapie leczenia.

Najczęściej wyszukiwane słowa : poradnia gastrologiczna, poradnia gastrologiczna poznań, poradnia gastrologiczna dla dzieci, poradnia gastrologiczna kalisz, poradnia gastrologiczna konin, poradnia gastrologiczna piła, poradnia gastrologiczna leszno, gastrolog, gastrolog dziecięcy, gastrolog poznań, gastrolog dziecięcy poznań, gastrolog konin, gastrolog leszno, gastrolog piła, gastrolog chodzież, gastrolog chodzież nfz, gastrolog bydgoszcz, poradnia gastrologiczna bydgoszcz, gastrologia,  gastrologia dziecięca, 
gastrologia poznań, gastrologia co to, gastrologia cena, gastrologia szpital

Lekarz gastrolog (gastroenterolog) to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem  chorób układu pokarmowego. Określenie gastrologia i gastroenterologia odnoszą się do tej samej dziedziny, w leczeniu ambulatoryjnym są używane zamiennie. W naszej przychodni gastrologicznej pacjentów przyjmuje gastroenterolog, czyli lekarz medycyny ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Jest to bardzo obszerna i wymagająca dużej wiedzy dziedzina. Gastrolog bowiem zajmuje się  dolegliwościami i dysfunkcjami przełyku, chorobami żołądka, zaburzeniami jelit, a także chorobami pozostałych organów tj. wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych.

W obszarze badań gastroenterologicznych są zarówno niewielkie, choć uciążliwe dolegliwości np. zgaga, czy niestrawność, jak i poważne, przewlekłe choroby nowotworowe. Bardzo często jednak podłożem większości zaburzeń związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego jest tryb życia, jaki prowadzi współczesny człowiek. Najczęściej do gastrologa trafiamy z zaburzeniami jelit i żołądka w związku ze stresem, pośpiechem, nieprawidłowym żywieniem, czy niestety nadużywaniem leków, czy suplementów.

Do naszej poradni gastrologicznej w Bydgoszczy zgłaszają się pacjenci, którzy odczuwają następujące dolegliwości: zgaga, utrata apetytu, przewlekłe bóle brzucha, mdłości oraz wymioty, zaburzenia przełykania, ból przy przełykaniu, permanentne gazy i wzdęcia, zaparcia lub utrzymujące się biegunki, ból przy oddawaniu stolca, krwawienie z odbytu, krew w stolcu.

Niektórzy pacjenci zgłaszają się do gastrologa w związku z obciążeniem genetycznym niektórymi chorobami układu pokarmowego. W poradni gastrologicznej dokonujemy dokładnej oceny układu pokarmowego. Wykonujemy gastroskopię lub kolonoskopię. Mimo, iż tomografia lub rezonans są badaniami mniej inwazyjnymi, to jednak nie dają pełnego obrazu dla charakteru zmian. Kolonoskopia umożliwia obserwację w 90 % jelita grubego, co jest szczególnie istotne dla wykrycia polipów lub objawów choroby nowotworowej. Jednocześnie podczas eksploracji śluzówki jelita można wykonać wycinek, czyli pobrać materiał do badań histopatologicznych. Niezwykle przyspiesza to diagnostykę i wspomaga efektywność leczenia szczególnie poważnych chorób układu pokarmowego.

Wykorzystanie zatem szerokiego zakresu badań pozwala na wykrycie zarówno lekkich zaburzeń, jak i poważniejszych patologii. Jakie choroby zatem diagnozuje się podczas badań zleconych przez gastrologa?

 • niestrawność lub zatrucia pokarmowe,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy, związane z zakażeniem Helicobacter pylori lub przyjmowaniem leków NLPZ,
 • zespół jelita drażliwego,
 • refluks,
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
 • choroba Leśniowskiego-Crohna,
 • zapalenie żołądka,
 • celiakia,
 • kamica pęcherzyka żółciowego,
 • zapalenie dróg żółciowych,
 • ostre zapalenie trzustki OZT,

– nowotwory – jelita, trzustki, wątroby, żołądka, przełyku.

Lekarz gastrolog podejmując diagnozę dopasowuje odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach niezbędne jest zlecenie konsultacji u innego specjalisty np. u onkologa, proktologa, czy diabetologa. Dla skuteczności leczenia ważne jest nie tylko regularne przeprowadzanie badań i przyjmowanie leków, ale również kluczowa jest zmiana diety, czy trybu życia. Gastroenterolog zatem w swoich zaleceniach z pewnością dołączy wytyczne na temat działań profilaktycznych.