tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Poradnia internistyczna

O poradni internistycznej w Bydgoszczy

Lekarze Specjaliści Chorób Wewnętrznych zajmują się w szerokim zakresie pacjentami z chorobami nowotworowymi w różnych stadiach zaawansowania, w tym przeprowadzają badania przesiewowe i diagnostykę na wczesnych etapach choroby.

Oferujemy również konsultacje w celu identyfikacji i leczenia powikłań internistycznych występujących po chemioterapii i radioterapii, takie jak nudności i wymioty, wypadanie włosów i łysienie, wysypka, biegunka, zaparcia, uszkodzenia mięśnia sercowego, objawy grypopodobne, obrzęki.

Lekarze przyjmujący w poradni internistycznej

dr n. med. Radosław Wieczór

Internista

Specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
w trakcie specjalizacji z endokrynologii

SZPITAL ŚW. ŁUKASZA:

CZYTAJ DALEJ O MNIE

 

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Nasza poradnia internistyczna w Bydgoszczy

Onkodietetyka Bydgoszcz

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy opiekuna pacjenta, który jest z Tobą na każdym etapie leczenia.

Najczęściej wyszukiwane słowa: internista, internista kto to, internista prywatnie, internista wrocław, internista prywatnie wrocław, internista prywatnie wałbrzych, internista wrocław dzisiaj, internista prywatnie legnica, internista wrocław prywatnie wizyty domowe, internista bydgoszcz, poradnia internistyczna bydgoszcz

Internista to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób wewnętrznych, czyli chorób dotyczących narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca, nerek, wątroby, trzustki, jelita itp. Interniści zajmują się również chorobami metabolicznymi, chorobami układu krwionośnego, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami zakaźnymi, chorobami reumatycznymi, chorobami nerek, chorobami układu moczowego i chorobami endokrynologicznymi.

Podczas wizyty u internisty w naszej poradni internistycznej, lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem w celu poznania jego skarg, historii choroby, stylów życia, przyjmowanych leków i innych ważnych informacji. Następnie przeprowadzi badanie fizykalne, które obejmuje m.in. pomiary ciśnienia krwi, tętna, temperatury ciała, badanie stanu skóry, oczu, uszu, gardła, jamy ustnej, klatki piersiowej, brzucha, jąder i innych narządów wewnętrznych. Internista może również przeprowadzić badanie laboratoryjne, takie jak badanie krwi, moczu i innych płynów ustrojowych, a także skierować na badanie obrazowe (np. USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). W zależności od wykrytych objawów lekarz internista może przeprowadzić również specjalistyczne badania (np. elektrokardiogram, spirometria, endoskopia). Na podstawie wyników badań lekarz zdiagnozuje chorobę i zaleci odpowiednie leczenie.

Do internisty w naszej poradni należy zgłosić się w przypadku gdy pojawią się jakiekolwiek objawy lub dolegliwości dotyczące narządów wewnętrznych, takie jak:

  • problemy z sercem lub układem krwionośnym, takie jak duszności, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej, niskie lub wysokie ciśnienie krwi
  • problemy z układem oddechowym, takie jak długotrwały kaszel, duszności, trudności w oddychaniu
  • problemy z układem pokarmowym, takie jak bóle brzucha, problemy trawienne, nieprawidłowa czynność jelit
  • problemy z układem moczowym, takie jak częste lub trudne do opróżnienia moczenie, bóle podczas oddawania moczu, zmiana koloru, zapachu lub konsystencji moczu
  • problemy z układem endokrynologicznym, takie jak nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, nieprawidłowe poziomy cukru we krwi
  • problemy z układem immunologicznym, takie jak nawracające infekcje, problemy z układem odpornościowym

Warto również zgłosić się do lekarza internisty w naszej poradni w przypadku, gdy wystąpią niepokojące objawy, które nie ustępują po kilku dniach lub gdy objawy są silne lub nasilają się.

Jeśli masz choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba serca, choroba płuc, niedoczynność tarczycy, należy regularnie odwiedzać internistę, by kontrolować stan zdrowia, zmieniać dawkowanie leków i ustalać plan leczenia.