tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Poradnia kardiologiczna

O poradni kardiologicznej w Bydgoszczy

Zespół lekarzy w Poradni Kardiologicznej zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu choroby wieńcowej, niewydolności serca, arytmii, czy nadciśnieniu tętniczym.

Dodatkowo oferujemy specjalistyczną opiekę w przypadku problemów kardiologicznych pacjentów onkologicznych w trakcie chemioterapii. Zapewniamy kompleksową ocenę stanu zdrowia pacjenta i maksymalną indywidualizację terapii.

W przypadku kardiotoksycznego wpływu terapii onkologicznej, proponowane jest podjęcie odpowiednich działań protekcyjnych lub odpowiednio dostosować chemioterapię i cytostatyki do stanu zdrowia pacjenta.

 

Lekarze przyjmujący w poradni kardiologicznej

dr n. med. Daniel Rogowicz 

Kardiolog

Specjalista w dziedzinie kardiologii, klinicysta-praktyk, wykładowca akademicki, członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Uczestnik i organizator licznych konferencji naukowych. Autor wielu prac badawczych publikowanych zarówno w czasopismach krajowych jak i zagranicznych.

CZYTAJ DALEJ O MNIE

 

lek. Przemysław Sawicki

Kardiolog

Jestem lekarzem na stałę pracującym w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy.

W ramach Onkologicznego Centrum Medycznego na ul. Chodkiewicza 51-53 w Bydgoszczy konsultuję pacjentów zarówno onkologicznych jak pacjentów kardiologicznych.

CZYTAJ DALEJ O MNIE

 

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Nasza poradnia kardiologiczna w Bydgoszczy

Onkodietetyka Bydgoszcz

Rezerwuj wizytę telefonicznie  

+48 500 265 605

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy opiekuna pacjenta, który jest z Tobą na każdym etapie leczenia.

Najczęściej wyszukiwane słowa: poradnia kardiologiczna, poradnia kardiologiczna dla dzieci, poradnia kardiologiczna poznań, poradnia kardiologiczna dla dzieci poznań, poradnia kardiologiczna leszno, poradnia kardiologiczna pleszew, poradnia kardiologiczna kalisz, poradnia kardiologiczna piła, poradnia kardiologiczna kowanówko, poradnia kardiologiczna bydgoszcz, kardiolog, kardiolog bydgoszcz, kardiolog dla dzieci, kardiolog dla dzieci bydgoszcz, kardiolog bydgoszcz nfz, kardiolog bydgoszcz prywatnie

Kardiologia stanowi dziedzinę medycyny ściśle związaną z chorobami serca oraz naczyń krwionośnych, a także pierwotnymi i nabytymi wadami tych narządów. Niestety wraz z biegiem lat pacjentów kardiologicznych przybywa, stąd nie spada zapotrzebowanie na dobrych specjalistów specjalizujących się w tej tematyce. W naszej poradni kardiologicznej nie brakuje wybitnych lekarzy tej dziedziny.

Kardiologia dzieli się na podspecjalizacje, takie jak:

  • kardiologia nieinwazyjna (obejmuje diagnostykę oraz leczenie chorób serca i naczyń krwionośnych wykorzystując narzędzia nieinwazyjne, czyli np. farmakologię), 
  • kardiologia inwazyjna (wykorzystuje nieoperacyjne metody terapii schorzeń serca i naczyń krwionośnych,), 
  • kardiologia dziecięca (opieka nad małymi pacjentami diagnozując i lecząc schorzenia sercowe i związane z naczyniami krwionośnymi), 
  • kardiologia chirurgiczna, czyli kardiochirurgia (zajmuje się operacyjnymi formami kuracji schorzeń sercowych i dotyczących naczyń krwionośnych, takimi jak np. przeszczep serca, wstawianie rozruszników,  itp.).

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń serca i naczyń krwionośnych. Lekarz od chorób serca wykonuje m.in. takie badania jak EKG, echo serca, koronarografia, czy scyntygrafia serca. Kardiolodzy interesują się przede wszystkim takimi schorzeniami, jak: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niewydolność serca, dusznica bolesna, zaburzenia rytmu serca, wrodzone wady serca, zapalenie mięśnia sercowego. 

Ponadto lekarz tej specjalizacji zajmuje się także pacjentami z problemami związanymi z zaburzeniami pracy zastawek oraz z kłopotami po przebytym zawale serca.

Do lekarza w naszej poradni kardiologicznej w Bydgoszczy powinny zgłosić się osoby, które obserwują u siebie następujące objawy: 

  • wrażenie ucisku i/lub gniecenia w klatce piersiowej,
  • ból zlokalizowany w klatce piersiowej,
  • nieregularne bicie serca,
  • duszność, obserwowana też po wysiłku fizycznym,
  • powtarzające się uderzenia krwi do głowy,
  • częste omdlenia i zasłabnięcia,
  • obrzęki kończyn oraz twarzy.

Jeśli wymienione symptomy występują od dłuższego czasu, wizyta u lekarza kardiologa jest wręcz konieczna. Z pomocy kardiologów warto korzystać regularnie i badać się profilaktycznie raz na chociaż kilka lat, natomiast po ukończeniu 50. roku życia badać się raz w roku.

Niezdrowy tryb życia, stres, szybkie i niezdrowe jedzenie, brak ruchu to główne przyczyny schorzeń sercowych. W związku z tym, że te czynniki są nagminne w dzisiejszych czasach, rośnie liczba chorych na serce. Warto prowadzić zdrowy styl życia i systematycznie odwiedzać kardiologa, by w porę rozpocząć leczenie, jeśli okaże się ono konieczne.