tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

O nas

PREHABILITACJA – ISTOTNA CZĘŚĆ TERAPII ONKOLOGICZNEJ

Czym jest prehabilitacja onkologiczna? To w największym skrócie, szerokie przygotowanie do tego co nas czeka w procesie leczenia onkologicznego. Obejmuje jednocześnie przygotowanie organizmu (fizyczne) i może być realizowane przez odpowiednią pracę z onkodietetykiem, którego nadrzędnym celem jest fizyczne przygotowanie organizmu do szeregu wstrząsów związanych z leczeniem chirurgicznym, radioterapią i chemioterapią oraz późniejszym procesem rehabilitacji. Prehabilitacja onkologiczna obejmuje także procesy psychicznego przygotowania siebie, a w rozszerzonych aspektach także naszej rodziny, na jakie zmiany emocjonalnie czekają nas, realizując proces leczenia onkologicznego. Pozwala zmienić nasze podejście realnie przygotowując nas do tego co do nas przyjdzie i z czym będziemy musieli się zmierzyć.

Usługi

JAK PRZYGOTOWAĆ ORGANIZM DO LECZENIA ONKOLOGICZNEGO?

Ile tygodni mija statystycznie od momentu, kiedy wykrywamy u siebie możliwą zmianę, która sugeruje problem i kiedy to pierwszy raz idziemy z tym do lekarza, a momentem kiedy już mamy potwierdzoną diagnozę i bazując na ułożonym schemacie leczenia, rozpoczynamy je. Ten czas, który w znakomitej większości jest czasem emocjonalnych reakcji, jest także doskonałym czasem na przygotowanie, na uruchomienie procesów prehabilitacji onkologicznej.

Skuteczność tych form działania jest potwierdzona naukowo już od blisko 50 lat. Wiedza o prehablitacji staje się coraz bardziej dostępna, a usługi związane z nią stają się realnym wsparciem. Odpowiednie przygotowanie do leczenia skutecznie wpływa na sukces terapeutyczny leczenia onkologicznego.

O nas

ONKODIETETYKA – PREHABILITACJA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH W PRAKTYCE

Pacjent onkologiczny to szczególny typ pacjenta, dla którego czas odgrywa niezmiernie istotną rolę w samym procesie prowadzonych terapii onkologicznych, ale który ma także szanse wykorzystać czas od momentu podejrzenia do momentu uruchomienia właściwego leczenia operacyjnego, chemioterapii czy radioterapii na kompleksowe przygotowanie się do czekających do wyzwań.

W ramach usług ONKODIETETYKI zapewniamy Państwu kompleksowe wsparcie w przygotowaniu fizycznym organizmu i w przygotowaniu psychicznym samego siebie, w wersjach rozszerzonych także dla rodziny i opiekunów, do leczenia onkologicznego. W ramach stacjonarnych i online wizyt dietetycznych wspartych kompleksowymi badaniami przygotujemy dla Ciebie szczegółowy plan działań dietetycznych, a w ramach wsparcia psychologicznego – drogę wsparcia również dla najbliższych, aby jak najlepiej radzić sobie z wszystkimi psychospołecznymi konsekwencjami przeżywania terapii nowotworowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami, a w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Dzięki mądremu wsparciu na każdym etapie choroby odzyskasz wpływ na własne zdrowie i przekonasz się, że życie z rakiem, jak i po chorobie może być wartościowe oraz spełnione. W psychologii mówimy wtedy wzroście postraumatycznym. Osoby, które dobrze przepracowały kryzys wynikający z nowotworu, mają poczucie osobistej siły, cieplejsze relacje z bliskimi, więcej wdzięczności i radości z życia.

Pamiętaj, że jesteś człowiekiem chorym, ale nie jesteś swoją chorobą.

Odzyskaj wpływ na zdrowie i poznaj nową jakość życia!