tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Co w sytuacji, gdy zapomnę zabrać wyniki badań?

Klient może odczytać i wydrukować badania na miejscu w Centrum Onkodietetyki. Musi jednak posiadać niezbędne dane do zalogowania się na stronę ALABu. 


Back to Index

Czy badania diagnostyczne mogę zrobić w dowolnym laboratorium?

Badania diagnostyczne należy wykonać tylko w laboratoriach ALAB, które są wyposażone w odpowiedni sprzęt medyczny – wirówki. Ze względu na niestabilność parametrów, które są badane (np. homocysteina), ważne jest, aby były one poddane analizie w możliwie jak najkrótszym czasie. 


Back to Index

Czy część badań może być wykonanych w ALABie, a część w innym laboratorium np. w szpitalu onkologicznym?

Nie, badania zlecane przez naszych Specjalistów należy zrealizować w całości w Laboratoriach ALAB. Wykonanie badań w różnych punktach jest niekorzystne z perspektywy finansowej osoby chorej, ponieważ badania refundowane dotyczą tylko „najtańszych” wskaźników, co oznacza, że wykonanie pozostałych parametrów poza zleconym pakietem, może przewyższyć cenę łączną.

Centrum Onkodietetyki opracowało specjalną cenę badań diagnostycznych dla swoich Pacjentów.

Dowiedz się więcej o badaniach diagnostycznych >


Back to Index

Czy jeśli jestem zdecydowany na wizytę u dietetyka lub psychologa, muszę przyjść najpierw na wizytę wstępną u Opiekuna?

Tak, wizyta wstępna jest konieczna. Opiekun ma za zadanie poznać potrzeby i priorytety osoby chorej oraz zapewnić jej jak najlepsze wsparcie. W trakcie wizyty wstępnej Opiekun przeprowadza wywiad dietetyczny i psychologiczny, a także zapisuje informacje niezbędne dla Specjalisty podczas pierwszej wizyty. Skraca to etap rozpoznania problemów osoby chorej i zapewnia udzielenie najskuteczniejszej pomocy.

Podczas wizyty u Opiekuna, osoba chora dostaje również niezbędne, w kontekście wizyty u dietetyka, formularze i skierowanie na badania, które wykonuje w czasie oczekiwania na wizytę. Spotkanie z Opiekunem pozwala osobie chorej zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Dowiedz się więcej o roli Opiekuna >


Back to Index

Czy można umówić się do dietetyka bez wykonania badań diagnostycznych?

Nie, badania diagnostyczne są konieczne, aby umówić się do dietetyka. Dopiero na ich podstawie dietetyk onkologiczny może dać zalecenia żywieniowe lub ułożyć dietę dla Pacjenta. 


Back to Index

Czy muszę od razu zdecydować się na dany pakiet usługi terapeutycznej?

Nie, na podstawie wizyty wstępnej Opiekun wskazuje, którymi obszarami zdrowia osoby chorej najlepiej byłoby się zająć. Opiekun wyjaśnia również, jak wygląda oferowane wsparcie w ramach określonego pakietu, a także jak wygląda praca z danym problemem.

Osoba chora nie musi decydować się na jeden konkretny pakiet, może umówić się na pojedynczą wizytę u Specjalisty. Co ważne, wybór danego pakietu w żaden sposób nie obliguje osoby chorej do trzymania się ustalonej liczby godzin i nie ogranicza terapii do zajmowania się danym problemem. To Pacjent wraz z psychologiem podczas wspólnej pracy określają jej ramy. 


Back to Index

Czy na wizytę u Specjalisty (Opiekun, Dietetyk, Psycholog) mogę przyjść z osobą towarzyszącą?

Tak, na każdą wizytę Pacjent może przyjść z osobą towarzyszącą, jednak w związku z sytuacją epidemiologiczną, taką informację należy podać wcześniej, aby przeprowadzić ankietę COVID dotyczącą wszystkich osób, które przyjdą do Centrum.  


Back to Index

Czy Onkodietetyka zapewnia wsparcie online?

Czy Onkodietetyka zatrudnia lekarzy/oferuje pomoc medyczną?

Centrum Onkodietetyki zatrudnia Specjalistów w dziedzinie psychologii onkologicznej oraz dietetyki onkologicznej. Jesteśmy Centrum psychologiczno-dietetycznym, które wspomaga konwencjonalne metody leczenia.  


Back to Index

Czy przepisana dieta jest lecznicza. Czy wyleczy z raka?

Dieta, która zostanie ułożona dla Pacjenta, jest dietą specjalistyczną i wysoce zindywidualizowaną. Stanowi ona cenne uzupełnienie terapii konwencjonalnej. Jest układana na podstawie:
– wyników biochemicznych zebranych podczas badań diagnostycznych,
– wywiadu zbieranego podczas wizyty u opiekuna,
– formularzy wypełnianych przez klienta,
– analizy składu ciała wykonanej podczas wizyty u dietetyka onkologicznego.

Opracowana dieta ma na celu wyrównanie braków i niedoborów żywieniowych wykrytych podczas badań oraz zbilansowanie organizmu, tak aby był on w najlepszej możliwej kondycji do poradzenia sobie z chorobą, rozpoczęciem leczenia oraz zmniejszenia jego skutków ubocznych. Nie jest to jednak dieta medyczna i nie daje gwarancji wyleczenia z raka.  


Back to Index

Czy Specjaliści dojeżdżają do osób chorych?

Nasi Specjaliści prowadzą wsparcie tylko na miejscu. Listę dostępnych punktów Centrum znajdziesz w zakładce Nasze Centra.


Back to Index

Czy w przypadku spóźnienia na wizytę zostanę przyjęty przez Specjalistę?

W przypadku spóźnienia Specjalista może zdecydować o skróceniu wizyty, przesunięciu jej w czasie lub odwołaniu. O realizacji bądź braku realizacji wizyty decyduje Specjalista, do którego pacjent był umówiony, ponieważ tylko on może stwierdzić, czy w skróconym czasie może wykonać wszystkie potrzebne czynności, gwarantujące odpowiednią jakość usług.


Back to Index

Czym wyróżnia się psychoonkolog realizujący terapie psychologiczne w Onkodietetyce?

Psychoonkolog w Centrum Onkodietyki to psycholog wyspecjalizowany do pracy z osobami chorymi onkologicznie. Psycholog onkologiczny dobrze rozumie sytuację osoby chorej, wie, jakie są największe zagrożenia i jakie wsparcie zapewnić, aby osoba chora mogła optymalnie dbać o zdrowie.

Psychoonkolodzy pracujący w Onkodietetyce są również przygotowani do pomagania w zmianie nawyków żywieniowych, dzięki czemu osoba chora może lepiej zadbać o odpowiedni poziom energii oraz nastawienie mentalne, które ułatwi walkę z chorobą.

Zaproponowane narzędzia pracy są wybrane pod kątem skuteczności i realnej pomocy osobie chorej. Narzędzia i metody stosowane przez psychoonkologów Onkodietetyki mają potwierdzoną naukowo skuteczność, a przede wszystkim są dostosowane do potrzeb i wyzwań osoby chorej i jej bliskich.


Back to Index

Ile dni trzeba czekać na wyniki badań z ALABu?

Wyniki badań panelu podstawowego są dostępne po 2 dniach roboczych, panelu rozszerzonego – po 3 dniach. W zależności od laboratorium, możliwe jest, że jeden z parametrów będzie wymagał dłuższego czasu oczekiwania na wynik, o czym osoba chora zostanie zawsze poinformowana.

Wyniki badań są udostępniane na stronie ALAB w panelu Klienta po zalogowaniu się i wpisaniu kodu, który Pacjent dostaje podczas pobierania próbek krwi. 


Back to Index

Jak odwołać wizytę w Centrum Onkodietetyki?

Wizytę możesz odwołać na 3 sposoby:
– SMS lub e-mail (odpowiadając na wiadomość z przypomnieniem wizyty)
– przez Centrum Obsługi Pacjenta 52 335 01 70 w godz. 7:00-17:00 w dni powszednie
– przez wiadomość na platformie Messenger


Back to Index

Jak skontaktować się z Centrum Obsługi Pacjenta będąc za granicą?

Prosimy o kontakt telefoniczny z Centrum Obsługi Pacjenta nr tel. 52 335 01 70 w godzinach 7:00-17:00 w dni powszednie oraz całodobowo przez wiadomość na platformie Messenger.


Back to Index

Jak umówić wizytę w Centrum Onkodietetyki?

Zarezerwuj wizytę na konkretny dzień i godzinę w systemie online
– Skontaktuj się z Centrum Obsługi Pacjenta 52 335 01 70 w godz. 7:00-17:00 w dni powszednie
– Umów wizytę przez wiadomość platformę Messenger
– Możesz również umówić wizytę w rejestracji Centrum Onkodietetyki

Jeśli nie będziesz mógł skorzystać z umówionej wizyty pamiętaj o jej odwołaniu.


Back to Index

Jak wyglądają badania, czy są jakieś szczególne zalecenia?

Do badań pobierana jest krew żylna. Należy być na czczo. W zależności od punktu pobrań i dostępności na miejscu wirówki, możliwe, że konieczne będzie, aby Pacjent pojawił się w określonych godzinach. Po otrzymaniu skierowania na badania, Opiekun lub Rejestracja poinformuje o szczegółowych wytycznych dotyczących badań diagnostycznych.


Back to Index

Jaka jest różnica między dietą a zaleceniami żywieniowymi?

Dieta jest rozpisanym na 7 dni jadłospisem, który zawiera przepisy na każdy posiłek wraz z informacją o jego wartościach odżywczych. Jadłospis umożliwia kontrolę kaloryczności oraz składników odżywczych dostarczanych do organizmu dla spożywanych posiłków. Przygotowana dieta jest wzbogacona w niezbędne witaminy i minerały oraz rozpisana w taki sposób, aby ich przyswajalność była jak najlepsza.

Zalecenia żywieniowe to ogólne wskazówki informujące o tym, co jeść, a czego unikać w diecie. Jednak nie pozwalają w pełni kontrolować faktycznie dostarczanych wartości odżywczych, jak i ich wpływu na organizm osoby chorej. 


Back to Index

W jaki sposób realizowana jest płatność za wizytę u Specjalisty?

Za każdą wizytę u Specjalisty płatność dokonywana jest każdorazowo po zakończonej wizycie. Istnieje jednak możliwość wcześniejszego zarezerwowania wizyty u Opiekuna i opłacenia jej przez Internet – sprawdź możliwość rezerwacji wizyty online.


Back to Index

W jakim nurcie pracuje psycholog?

W Onkodietetyce stworzyliśmy model pracy oparty na sprawdzonych naukowo narzędziach, o udowodnionej skuteczności w poprawie jakości życia pacjentów onkologicznych. Nasz psycholog dostosowuje te narzędzia do indywidualnej sytuacji zgłaszającej się osoby, tak aby oferowane wsparcie było naprawdę pomocne.

Ważne jest dla nas realne podniesienie jakości życia osoby chorej, aby mogła jak najlepiej radzić sobie z chorobą i mądrze dbać o zdrowie.  

Nasz psycholog korzysta między innymi z narzędzi terapii poznawczo-behawioralnej, nurtów 3 fali – modeli terapii opartych na uważności, terapii akceptacji i zaangażowania.


Back to Index