tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Specjalistyczne warsztaty dietetyczne i psychologiczne

16 i 18 czerwca odbędą się pierwsze specjalistyczne warsztaty skierowane dla osób:
🔸 chorych nowotworowo na wszystkich etapach leczenia
🔸 mających w swoim otoczeniu bliskich, którzy doświadczają choroby nowotworowej

16.06 godz. 17.00 – 18.00
Czy wsparcie żywieniowe w walce z rakiem ma sens?

Chcesz dowiedzieć się, czym jest wsparcie żywieniowe i kiedy warto je stosować? Czy szukasz w Internecie, poradnikach, czasopismach informacji, czy stosowanie diety podczas leczenia onkologicznego ma znaczenie?

A może zastanawiasz się, czy zmiana dotychczasowych nawyków ma sens, teraz, kiedy rozpoczyna się dla Ciebie szczególny czas związany z prowadzoną terapią? Czy to nie za dużo zmian? Czy żywienie ma wpływ na rokowania i jakość życia?

Na te oraz na inne pytania związane z wprowadzeniem wsparcia żywieniowego dla osoby chorującej na nowotwór odpowiemy podczas naszych pierwszych warsztatów: Czy wsparcie żywieniowe w walce z rakiem ma sens?

18.06 godz. 17.00 – 18.00
Wsparcie psychologiczne w chorobie nowotworowej

Osoba chora onkologicznie doświadcza poważnego kryzysu psychicznego, który może przerodzić się w traumę, prowadząc min do depresji, zaburzeń lękowych i ogólnej dezorganizacji codziennego funkcjonowania. Właściwe dbanie o zdrowie wymaga mobilizacji wszystkich sił ciała oraz umysłu, dlatego odpowiednie nastawienie mentalne jest bardzo ważnym elementem mądrego radzenia sobie z chorobą.

Podczas warsztatu dowiesz się:
🔸 Jak lepiej rozumieć sytuację osoby chorej
🔸 Obniżyć poziom stresu
🔸 Zaakceptować trudności wynikające z choroby
🔸 Poznać swoje prawdziwe potrzeby
🔸 Mądrze pracować z emocjami
🔸 Budować wspierające relacje

Jak mądrze wspierać osobę chorą/Portret psychologiczny osoby chorej na raka
Kiedy bliska nam osoba choruje na nowotwór, zrobimy dosłownie wszystko by zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Niestety wysoki poziom stresu oraz mechanizmy psychologiczne związane z chorobą mogą znacząco utrudniać lub nawet uniemożliwiać otwartą i szczerą komunikację. W takiej sytuacji mimo dobrych intencji często nie wiemy co robić ani jak rozmawiać, aby oferowane wsparcie było naprawdę pomocne.

Podczas warsztatu poznasz charakterystykę psychologiczną osoby chorej na raka, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, jak choroba wpływa na ludzkie emocje oraz myślenie. Dowiesz się także jak reagować w trudnych sytuacjach i w jaki sposób rozmawiać z osobą chorą, tak aby budować zdrową, dojrzałą relację, która ułatwi właściwe dbanie o zdrowie. Ponadto zrozumiesz lepiej swoje uczucia i potrzeby i dowiesz się jak zadbać o siebie w tym wyjątkowo trudnym momencie.

Najczęstsze błędy w komunikacji z osobą chorą na nowotwór.</b>
Na raka choruje cała rodzina, co wpływa na życie wszystkich domowników. Wysoki poziom stresu oraz negatywnych emocji powoduje poważne problemy w komunikacji. Kiedy jesteśmy zmęczeni i sfrustrowani łatwo o kłótnie. Dodatkowo sama choroba onkologiczna tworzy poczucie niepewności. Nie wiemy, jak się zachowywać ani jak rozmawiać z osobą chorą jakby z dnia na dzień stała się inną osobą.

Podczas warsztatu poznasz najczęstsze błędy w komunikacji z osobą chorą na nowotwór i dowiesz się jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach, tak aby osoba chora czuła Twoje wsparcie.

Rejestracja na warsztaty

Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Koszt udziału w warsztatach to 30 zł.
Płatność za udział w Warsztatach na miejscu.

Rezerwacji miejsca na warsztaty można dokonać poprzez fanpage lub wysyłając maila na adres: kontakt@onkodietetyka.pl

Liczba miejsc na każdych Warsztatach ograniczona. W przypadku zapisu większej ilości osób niż 10 utworzona zostanie lista rezerwowa.