tel. 52 335 01 70email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Wsparcie psychologiczne online – FAQu

Dla kogo jest wsparcie psychologiczne online?

Wsparcie psychologiczne online jest skierowane zarówno do osób chorych na nowotwór, jak i ich bliskich. Na raka choruje cała rodzina, dlatego kryzys psychiczny wynikający z poważnego szoku życiowego może dotknąć każdego. Potrzeba wsparcia w tak trudnym momencie jest całkowicie naturalna. Warto więc zapewnić sobie właściwą pomoc.

Jak wygląda terapia psychologiczna prowadzona online?

Terapia psychologiczna online odbywa się za pośrednictwem Internetu poprzez specjalne aplikacje (Microsoft Teams, Skype) umożliwiające kontakt w czasie rzeczywistym, co pozwala zachować odpowiednią jakość komunikacji. Sama terapia nie różni się od tradycyjnych spotkań. W zależności od potrzeb konkretnej osoby psycholog prowadzi rozmowę, przeprowadza odpowiednie ćwiczenia lub uczy konkretnych umiejętności ułatwiających radzenie sobie z problemami.

Kim są terapeuci, którzy prowadzą terapię online?

Terapia online jest prowadzona przez wykwalifikowanych psychologów onkologicznych, którzy dobrze rozumieją specyfikę choroby nowotworowej. Nasi specjaliści są empatyczni i życzliwi, a atmosfera spotkań jest bezpieczna i komfortowa.

Czy pomoc psychologiczna online jest skuteczna?

Tak. Badania naukowe jednoznacznie wskazują na skuteczność tej formy wsparcia psychologicznego. Co ciekawe klienci korzystający z pomocy online twierdzili, że ich relacja z psychologiem była osobista, a zadowolenie z efektów nie różniło się od terapii w formie tradycyjnej.

Czy rozmowy są bezpieczne? Jak chroniona jest moja prywatność?

Bezpieczeństwo oraz poszanowanie prywatności są fundamentem profesjonalnej pomocy psychologicznej, dlatego bardzo dbamy o ten aspekt działalności. Aplikacje (Microsoft Teams, Skype) zapewnia stuprocentowe szyfrowanie połączenia głosowego i wideo, transferu plików oraz wiadomości, wysyłanych za pośrednictwem komunikatora. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa znajdą Państwo na stronach:

  • https://support.skype.com/pl/faq/FA31/czy-w-skypie-jest-stosowane-szyfrowanie
  • https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/security

Z jakimi problemami mogę się zgłosić do psychologa online?

Psycholog onkologiczny jest przygotowany do pracy z każdym problemem psychicznym wynikającym z choroby nowotworowej. Większość osób chorych doświadcza silnego lęku, smutku, bólu, bezradności i poczucia zagubienia. Poważnym problemem jest również wysoki poziom stresu, który wpływa negatywnie na zdrowie. Osoba chora musi odnaleźć się w trudnej i zagrażającej sytuacji. Komunikacja z bliskimi bardzo się komplikuje, dlatego wsparcie psychologiczne jest skierowane także dla towarzyszy osób chorych, którzy pragną zadbać o siebie, aby móc lepiej wspierać i pomagać.

Czy terapia online jest odpowiednia dla każdego?

Przebieg terapii online nie różni się od wsparcia psychologicznego w formie stacjonarnej, a dzięki większej dostępności mogą z niej korzystać także osoby, które z przyczyn ograniczeń organizacyjnych lub zdrowotnych nie mogą dojechać do gabinetu specjalisty. W wielu krajach terapia psychologiczna online stanowi naturalny element usług zdrowotnych. Każdy, kto ma możliwość korzystania z komputera lub telefonu, może czerpać korzyści z takiej usługi.

Zachęcamy do kontaktu z Punktem Obsługi Pacjenta drogą mailową kontakt@onkodietetyka.pl lub telefoniczną 52 335 01 70. Informacje o tym, jak dokonać rezerwacji terapii psychologicznej online, znajdą również Państwo w zakładce Rezerwacja wizyty:

REZERWACJA WIZYTY ONLINE


mgr Dawid Koliński

mgr Dawid Koliński