tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

Dietetyk onkologiczny

Jeśli nie wiesz, jak się odżywiać, aby wzmocnić organizm, nasz dietetyk onkologiczny zapewni Ci indywidualne wsparcie i konkretne informacje na każdym etapie leczenia i w okresie powrotu do zdrowia.

O nas

Dietetyk onkologiczny – wsparcie dietetyka

Udział odpowiedniego żywienia w procesie leczenia jest cennym uzupełnieniem terapii konwencjonalnej. Nasz dietetyk onkologiczny podczas pierwszego spotkania dokonuje szczegółowej oceny Twojego stanu odżywienia za pomocą profesjonalnego analizatora medycznego SECA mBCA515.

Dodatkowo proces wsparcia żywieniowego jest ściśle kontrolowany poprzez ocenę parametrów diagnostycznych, w tym wskaźników biochemicznych we krwi, które odzwierciedlają stan większości procesów metabolicznych. Odpowiednia kontrola współdziałania i funkcjonowania najważniejszych elementów organizmu jest podstawą do osiągnięcia równowagi.

Usługi

Indywidualnie dobrana dieta

Podczas pierwszej wizyty oceniamy Twój stan odżywienia, który w trakcie wsparcia kontrolujemy odpowiednimi panelami badań diagnostycznych. Ocena dynamiki zmian stosowanych parametrów pozwala na zoptymalizowanie planu żywieniowego w zależności od potrzeb Twojego organizmu i etapu terapii.

Plan dietetyczny zostaje opracowany z myślą o Twoich potrzebach, uwzględniając również wsparcie otoczenia. Zrozumienie potrzeb organizmu, pomoże Ci w pełni zaangażować się w:

  • dokonywanie odpowiednich wyborów żywieniowych,
  • przyrządzanie posiłków w prawidłowy sposób,
  • unikanie błędów dietetycznych.

O nas

Wizyta u naszego onkodietetyka

Onkodietetyka jest częścią holistycznego podejścia naszego centrum. Nasi dietetycy onkologiczni pomogą Ci rozwiązać problemy związane z powikłaniami po chemio- i radioterapiim.in. takimi jak: utrata masy ciała, problemy z apetytem czy niedożywieniem. Wierzymy w mądrość ciała i jego inteligencję.  Twoje wybory żywieniowe wpływają na to, jak dobrze tolerujesz leczenie, pomagają szybciej regenerować się w trakcie i po terapii.

W ramach zespołu onkodietetycznego jesteśmy tutaj, aby pomóc Tobie przed, w trakcie i po leczeniu nowotworu. Nasi dietetycy odpowiedzą na Twoje pytania związane z odżywianiem, a także zapewnią indywidualne wsparcie.

Znaczenie diety w leczeniu onkologicznym:

 

Nasi onkodietetycy pomogą Tobie w zakresie:

 

Wizyta u dietetyka onkologicznego – korzyści

 

Czas trwania spotkania

Wizyta wstępna: omówienie badań, wywiad dotyczący gotowości do zmian – czas trwania 50 minut.

Druga wizyta (max. 7 dni po wizycie wstępnej): przekazanie jadłospisu wraz z omówieniem, edukacja w zakresie żywienia – czas trwania 50 minut.

Trzecia wizyta i kolejna: wizyta kontrolna obejmująca ocenę stanu odżywienia oraz wskaźników biochemicznych – czas trwania: 50 minut.

 

Liczba spotkań w tygodniu

Spotkania z onkodietetykiem odbywają się w następujących cyklach:

Wizyty odbywają się w Centrum Onkodietetyki – sprawdź nasze punkty.