tel. 500 265 605email: kontakt@onkodietetyka.pl

FacebookTwitter

O nas

Psychoterapia onkologiczna

Emocje towarzyszące chorobie mogą ograniczać skuteczność leczenia

Osoba, u której zdiagnozowano nowotwór może odczuwać strach, lęk, poczucie winy i przygnębienie, co w efekcie może wpływać niekorzystnie na proces leczenia oraz zaburzyć wiarę i nadzieję Pacjenta w powrót do zdrowia. Pojawiające się trudne stany emocjonalne są normalną, zrozumiałą reakcją w obliczu niepewnych rokowań, jednak z perspektywy długotrwałego leczenia, stanowią istotną przeszkodę w procesie zdrowienia. Badania wskazują, że negatywny stan zdrowia psychicznego, a szczególnie wysoki poziom stresu, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie hormonów osłabiających układ odpornościowy, może ograniczać skuteczność prowadzonego leczenia onkologicznego.

Zadaniem psychologa onkologicznego jest wsparcie osoby chorej w nazwaniu i uporządkowaniu emocji tak, aby jakość rozpoczynającego się leczenia była możliwie najlepsza, dlatego opieka psychologiczna jest niezwykle ważna już na samym początku choroby. Psycholog pomoże osobie chorej zbudować właściwy obraz choroby, a także pomoże jej zaakceptować zmiany, które mogą zajść w wyniku leczenia czy samego nowotworu. Rozmawiając z psychologiem, wypracujesz również skuteczne sposoby radzenia sobie z chorobą oraz komunikacji z najbliższym otoczeniem. Praca z psychologiem w postaci spotkań online pozwoli również odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także wskaże i rozwinie możliwości Pacjenta, jednocześnie oswajając pojawiające się trudne myśli i emocje.

Usługi

Na czym polega terapia psychologiczna online?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz starając się być z naszymi Pacjentami w stałym kontakcie, wprowadziliśmy usługę terapii psychologicznej online. Wsparcie psychologiczne online jest szczególnie ważne dla osób z chorobą nowotworową, które z powodu obostrzeń i ograniczeń wynikających ze wdrożenia procedur bezpieczeństwa COVID-19, obawiają się o swoje zdrowie. Terapię psychologiczną online mogą realizować również osoby mieszkające za granicą.

Wsparcie dostępne jest dla:

  • nowych Pacjentów w postaci Pakietu psychologicznego ONLINE,
  • stałych Pacjentów w formie Terapii psychologicznej ONLINE.
O nas

Terapia psychologiczna ONLINE

Jeśli jesteś już naszym Pacjentem, możesz skorzystać z terapii psychologicznej online – bez wychodzenia z domu.

Psychoterapia online to najskuteczniejsze wsparcie dla osób, które nie mogą osobiście pojawić się w gabinecie ze względu na stan samopoczucia, czy brak możliwości dojazdu.

W odróżnieniu od tradycyjnej terapii, prowadzonej w kontakcie bezpośrednim, terapia online przeprowadzana jest w sposób zdalny, na odległość przed jedno z mediów – Skype lub Microsoft Teams. W trakcie sesji zalecane jest uczestnictwo z włączoną kamerą w aparacie.

Usługę Terapia psychologiczna ONLINE mogą realizować stali Pacjenci naszego Centrum.

Jeśli jesteś naszym nowym Pacjentem, skorzystaj na wstępie ze wsparcia Pakiet psychologiczny ONLINE.

Usługi

Pakiet Psychologiczny ONLINE

Pakiet psychologiczny ONLINE został stworzony z myślą o Pacjentach, którzy nie skorzystali jeszcze z usług naszego Centrum, a chcą rozpocząć terapię, aby możliwie jak najlepiej wpływać na efektywność leczenia.

Realizowane w naszym Centrum terapie wpływają na większe zaangażowanie chorych w proces leczenia, ponieważ wiedza i narzędzia, które otrzymują nasi Pacjenci są trwałe i znacząco poprawiają jakość życia także po wyzdrowieniu, dlatego opracowany model wsparcia psychologicznego ONLINE jest w całości odzwierciedleniem terapii realizowanych stacjonarnie przez psychologów Centrum Onkodietetyki.

Wsparcie w ramach kompleksowego pakietu psychologicznego ONLINE realizowane jest w dwóch etapach:

  1. rozmowa z Opiekunem, przeprowadza pogłębiony wywiad psychologiczny, dzięki czemu podczas pierwszej wizyty u psychologa, terapeuta będzie mógł lepiej zrozumieć sytuację osoby chorej, a co za tym idzie dostosować wsparcie do realnych potrzeb. Opiekun opowie również o znaczeniu jakości życia i kompleksowości opieki w chorobie nowotworowej.
  2. wizyta u Psychologa – pierwsze spotkanie z psychologiem, podczas którego terapeuta odnosi się do przeprowadzonego wywiadu i wstępnie omawia występujące u Pacjenta problemy, emocje i myśli. Podczas pierwszej wizyty obie strony ustalają również cele, zasady współpracy oraz długość i częstotliwość spotkań.

Usługę Pakiet psychologiczny ONLINE mogą realizować nowi Pacjenci naszego Centrum.

Jeśli jesteś naszym stałym Pacjentem, skorzystaj z usługi Terapia psychologiczna ONLINE.

O nas

Umów wizytę ONLINE

Korzyści wynikające ze wsparcia psychologicznego ONLINE to w szczególności:

  • wygodne i łatwiejsze zorganizowanie sesji ze względu na brak konieczności dojazdu,
  • łatwiejsza forma terapii, szczególnie dla osób, które wstydzą się lub są nieśmiałe,
  • odpowiednia forma dla osób niepełnosprawnych lub w złym fizycznym stanie samopoczucia,
  • wygoda i komfort, ponieważ możesz rozmawiać o trudnych problemach i myślach z psychologiem ze swojego domu,
  • większa dostępność do Specjalistów dla osób przebywających poza granicami kraju.